• Düşük Enerji Tüketimi
  • Bakım Gerektirmez
  • Kurulumu Kolaydır
  • Güvenilirdir
  • Kulanım Ömrü 25 – 30 Yıldır
  • Güneş Enerjisi ile Uyumlu Çalışır
  • Sessiz Çalışır
  • Çevre Dostudur
  • Küf ve Neme Karşı Etkili
  • Hava Konforu Sağlar
  • Sağlığınıza Katkı Sağlar

MODEL

RADYATÖR  M

EBATLAR

(mm)

Uzunluk (mm)

630

Yükseklik (mm)

580

Kalınlık (mm)

44

ELEKTRİK

Elektrik Gücü (Watt) + - % 15

500

Isıtma Kapasitesi (m2)

15-17

Ağırlık (Kg)

15.8

Kullanım Şekli

Mobil veya Duvara Monte

Kullanım Alanı

İç Mekan

Teknoloji

Yeni Nesil Isı Teknolojisi

Isıtma alanı; iklim kuşağı, binanın izolasyon durumu, Güneşe göre Konumuna göre değişiklik gösterir.

Konteyner Isıtma Sistemi

Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörleri ister işyeri ister barınma amaçlı tüm konteynerlerde, konteyner ısı sistemi olarak kullanılabilmektedir. Isınma amaçlı kullanılan tüm ısıtma sistemlerinden çok daha  düşük enerji tüketimine sahiptir.

Prefabrik Ev Isıtma Sistemi

Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörleri tüm prefabrik yapılarda prefabrik ev ısıtma sistemi olarak kullanılabilmektedir. Prefabrik evlerde kullanılabilecek tüm ısıtma sistemleri ile kıyaslandığında Nanogenair yeni nesil prefabrik ev ısıtma sistemi, daha düşük elektrik tüketimi sayesinde ekonomik avantaj oluşturacaktır..

Konut Isıtma Sistemi

Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörleri konutlarda ısı amaçlı kullanılan tüm ısıtma sistemlerinden çok daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörü, ısı faturalarını diğer konut ısı sistemlerine göre oldukça düşürecektir.

İşyeri Isıtma Sistemi

Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörleri işyerlerinde ısı amaçlı kullanılan tüm ısıtma sistemlerinden çok daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörü, ısı faturalarını diğer işyeri ısı sistemlerine göre oldukça düşürerek işyerlerine maliyet avantajı sağlayacaktır.

Çadır Isıtma Sistemi

Afad ve Kızılay gibi yardım kuruluşlarının afet çadırlarının ısıtılmasında çadır ısıtma sistemleri deyince akla ilk olarak soba ve rezistans ile çalışan elektrikli ısıtıcılar gelmektedir. Her iki ısıtıcı türü de yangın riski taşımaktadır. Ayrıca, sobanın havayı kirletici etkisi bulunmaktadır ve sürekli katı yakıta ihtiyacı vardır. Rezistansla çalışan Elektrikli ısıtıcılar ise kısa ömürlü ve çok yüksek elektrik tüketimine sahiptirler. Nanogenair Yeni Nesil Isı Radyatörü ise, kurulumunun kolay olması, düşük enerji tüketimi, sevkiyatının kolaylığı, bakıma ihtiyaç duymaması ve uzun ömürlü olması doğal afetlerde hızlı reaksiyon alabilme özelliği ile en büyük yardımcıdır. .

 Doğal afetlerde kurulacak prefabrik yapılar ve çadır kentlerin ısıtılması için gerekli olan elektrik altyapısı önem arz etmektedir. İhtiyaç duyulan yüksek enerji birçok problemi beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle pek çok yere kapasiteleri sınırlı olan mobil jeneratörler dağıtılmakta ve planlamalar buna göre yapılmaktadır. Elektrikli Konteyner veya Çadır ısıtıcıları yüksek elektrik tükettiklerinden ( 2-3 Kw ) 5 – 6 kw lık jeneretörler ancak 2 veya 3 çadır veya konteyneri ısıtabilmektedir. Nanogenair Yeni Nesil Isı Radyatörünün düşük enerji tüketimi sayesinde ısıtılabilecek çadır veya konteyner sayısı 2 katına kadar çıkmaktadır. Buda verimliliği arttırmaktadır.

Nanogenair Yeni Nesil Elektrikli Isı Radyatörleri, Destekleyici ısıtma sistemi olarak kullanılabileceği gibi tüm konutun ısıtılmasında da kullanılabilir. Bu özelliği ile diğer tüm ısıtıcılara göre avantaj sağlamaktadır. Tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi, Nanogenair Yeni Nesil Elektrikli Radyatörlerde de, kullanılacak alanın büyüklüğü, yapının izolasyon durumu, içinde bulunduğu iklim kuşağı, güneşe göre konumu düzgün planlanarak farklı boylarda ürün grubu seçilmelidir